Sağlıklı Yaşam İçin Spor Niçin Gerekli

Sağlıklı Yaşam İçin Spor Niçin Gerekli

 

İnsan vücudunun düzenli bir şekilde hareket ederek ter atması, spor olarak nitelendirilmektedir. Sporda terlemek önemlidir. Terlemeden yapılan hareketlerin vücuda her hangi bir faydası yoktur. Spor yapmak için birçok nedenimiz var:

 

1- Ter atmak, vücut için çok faydalıdır. Vücuttaki zararlı toksinler, ter yolu ile çıkar. Ayrıca cilt gözeneklerinin açılmasında etkili rol oynayan terleme, cildin hava almasında da etkilidir. Spor, vücudun temizlenmesini sağlar.

 

2- Hareketsiz bir hayat stres meydana getirir. Hareket etmek ve ter atmak, zihinsel rahatlamayı beraberinde getirir. Özellikle yemyeşil bir ormanda koşmak insana neşe verir. İnsan için yaşam tarzı spor olmalıdır.

 

3- Kilo almaktan korkuyorsanız, mutlaka sporu yaşam tarzı haline getirmelisiniz. Spor yapmak, fazla kilolardan kurtulmanız için en sağlıklı yoldur.

 

4- Sindirim sisteminin sorunsuz bir şekilde çalışması, hareketli bir hayata bağlıdır. Hareketsiz insanlarda sindirim bozuklukları ve mide rahatsızlıkları meydana gelir. Spor, sindirimi hızlandırır ve yediklerinizin kısa zamanda sindirilmesini sağlar. Sindirimin daha kaliteli bir şekilde gerçekleşmesini sağlar.

 

5- Cinsel problemlerin temelinde kan dolaşımı bozukluğu vardır. Kan dolaşımı bozukluğu, iktidarsızlığa ve diğer cinsel sorunlara neden olur. Düzenli yapılan egzersizler, kan dolaşımının daha düzenli hale gelmesini sağlayacaktır. Yaşam tarzı spor olunca, sağlıklı bir vücuda sahip olursunuz.

 

6- Kollesterol ve benzeri sorunların ortadan kalkması için egzersiz en iyi çözümdür. Vücutta fazlalık meydana getiren birçok zararlı madde, spor yolu ile eritilebilmektedir. Spor yapmak, vücudun direncini artırır ve hastalıklara karşı direnci artırır. Sindirim sistemini hareket ettirerek, göbek oluşumunu engeller. Vücuttaki fazla yağ, yapılan egzersizlerle kısa zamanda erimeye başlar.

 

7- Bu gün hemen hemen bütün doktorlar reçeteye ‘spor’ yazmaktadır. Bunun nedeni, hareketin hayatımızdan çıkmasıdır. Hareketsiz bir hayat ve ulaşımda motorlu araçların kullanılması, vücudumuzun ihtiyacı olan sporu tamamen ortadan kaldırmıştır. Sağlıklı bir vücuda sahip olmak istiyorsak yaşam tarzı spor olmalıdır. Düzenli ve bilinçli yapılan sporla hastalıklardan korunabiliriz. Hareketsiz bir vücut, beraberinde birçok sorunu getirir. Fazla kilo, kalp rahatsızlıkları, tansiyon rahatsızlıkları, damar tıkanıklığı ve kireçleme gibi birçok hastalık, hareketsiz yaşam tarzından kaynaklanmaktadır.

 

    VİAVETA HAKKINDA

    ViavetaSağlıkKozmetikTeknoloji ve Ağ pazarlama alanlarında lider marka olup 54 farklı ülkede yüz bini aşkın müşteri kitlesine hizmet sunmaktadır. Ağırlıklı olarak Avrupa, Asya ve Afrika pazarında olmak üzere ürün ve hizmetlerini tüm dünyaya pazarlayan global bir şirkettir. Viaveta, başarı ve yeteneği ödüllendirir, bu nedenle güçlü distribütör ve yeteneklerin buluştuğu, birleştiği ve tek amaç uğruna mücadele ettikleri bir ailedir.

    İLETİŞİM BİLGİLERİ

    Telefon :   +90 850 346 9000

    E-Mail :     info@viaveta.com.tr