Yaşlanma Karşıtı 10 İlginç Öneri

Yaşlanma Karşıtı 10 İlginç Öneri

 

Dünya üzerindeki her canlı gibi insanlarda yaşlanır. Yaşlanmak hayatın olağan bir sürecidir ve önlenemez. Ancak yaşlanma karşıtı Collagen (Kolajen) içeren ürünler ile oldukça uzun bir süre geciktirilebilmesi mümkün olmakta. Bu sayede 50 yaşına gelmiş bireylerin 30 yaşında göstermesi söz konusu olmakta. Collagen içeren yaşlılık karşıtı ürünlerin yanı sıra önerileri de dikkate aldığınızda olduğunuzdan çok daha genç görünme şansına sahip olabilirsiniz.

 

1- Mutlaka Güneş Gözlüğü Kullanın

 

Göz çevresinde oluşan kırışıklıkların oluşumunun geciktirilmesi için güneş gözlüğü kullanımı çok önemli. Yaz kış göz sağlığı ve gözlerin çevresini böylece koruma altına almış olursunuz.

 

2- Pipet Kullanmayın

 

İçecek tüketiminde de pipet kullanımından kaçının. Çünkü pipet kullanımı ağız çevresinde istenmeyen çizgilerin belirmesinde önemli bir katkı sağlar.

 

3- Yastık Kılıflarında Saten Ya Da İpek Tercih Edin

 

Pamuk içerikli kumaşlar yüzünüzde iz bırakır ve uzun süreler sonrasında istenmeyen kırışıklıkların belirmesinde rol alır. Collagen (Kolajen) içerikli ürünler kadar yaşlanma karşıtı olarak alınan önlemlerde önemlidir.

 

4- Bakımlı Cilt İçin Peeling

 

Haftada en az 2 kez olmak üzere cildinize glikolik asit içeriği olan peeling ile bakım yapmaya önem verin.

 

5- Cildinizin Düşmanları

 

Başta sigara olmak üzere alkol ve şeker tüketimi, cilt için büyük öneme sahip olan kolajen ve elastik dokuyu ortadan kaldırır. Tam manasıyla bir kırışıklık üretim mekanizması olarak karşımıza çıkar.

 

6- Göz Çevresi Bakımı

 

Cilt üzerindeki en hassas bölge göz çevresidir. Bu nedenle göz çevresi için özel olarak üretilmiş olan güvenilir göz çevresi kremlerinin düzenli olarak kullanılması yaşlanmayı geciktirici bir önlem olacaktır.

 

7- Yaşlanma Karşıtı En Önemli Silahlar: Antioksidanlar

 

Güneşin zararlı ışınlarına ve kirlenmiş olan çevrenin sağlık üzerindeki olumsuz etkilerine karşı en iyi silah antioksidan içerikli ürünlerdir.

 

8- Düzenli ve Yeterli Uyku

 

Sağlıklı bir yaşam için düzenli ve yeterli uyku çok önemlidir. En ideal uyku süresi ise 8 saattir.

 

9- Güneş Koruma Faktörlü Krem Kullanın

 

Güneşli ve de açık havada geçirdiğiniz her an güneş kremi kullanmaya özen gösterin. Bulutlu havada dahi güneş ışınları cilde zarar verir. Bu nedenle SPF 30 kullanımı cilt sağlığınızı korumanız için yeterli olacaktır.

 

10- Burun İçin siyah Nokta Bandı Kullanın

 

Yaşlanma belirtilerinden biri de burun üzerinde kendini gösteren ve hiç istenmeyen siyah noktalardır. Bu noktalardan kurtulmak için haftada bir kez burnunuzun üzerini temizlemeye önem vermeli ve siyah nokta bandı kullanmaya özen göstermeniz alacağınız en önemli yaşlanma karşıtı önlemlerden biridir.

    VİAVETA HAKKINDA

    ViavetaSağlıkKozmetikTeknoloji ve Ağ pazarlama alanlarında lider marka olup 54 farklı ülkede yüz bini aşkın müşteri kitlesine hizmet sunmaktadır. Ağırlıklı olarak Avrupa, Asya ve Afrika pazarında olmak üzere ürün ve hizmetlerini tüm dünyaya pazarlayan global bir şirkettir. Viaveta, başarı ve yeteneği ödüllendirir, bu nedenle güçlü distribütör ve yeteneklerin buluştuğu, birleştiği ve tek amaç uğruna mücadele ettikleri bir ailedir.

    İLETİŞİM BİLGİLERİ

    Telefon :   +90 850 346 9000

    E-Mail :     info@viaveta.com.tr