Yeni 10 Pratik Sağlık Bilgisi

Yeni 10 Pratik Sağlık Bilgisi

 

Sağlık Olmadan Hayat Olmaz

 

İnsan sağlığı, insan yaşamı için oldukça önemlidir. Bu nedenle korunması gerekir. Spor yapmak, düzenli beslenmek ve stresten uzak durmak, sağlık için oldukça önemlidir. Düzenli bir hayat için sağlık bilgisi kategorisinde bilgilenmek gerekir. Bu kategoride, tecrübe edilmiş bilgiler önemlidir. Tecrübe edilmemiş sağlık bilgisi seçenekleri, fayda yerine zarar verebilir. Bu atasözü bu konuyu çok iyi bir şekilde açıklıyor: ‘ yarım hoca dinden, yarım doktor candan eder’.

 

Tecrübe Edilmiş Sağlık Bilgileri

 

1- Kabız olduğunuz zaman içebildiğiniz kadar şalgam suyu için. Dikkat etmeniz gereken husus, tuvaletten uzaklaşmamanızdır.

2- Sarımsak yediniz ve ağzınız kokuyor. Nane ve maydonoz, sarımsak kokusunu alacaktır. Bu iki sebze, sarımsak kokusunu önleyen, sağlık açısından faydalı seçeneklerdir.

3- Burun tıkanıklığı için tuzlu su en doğal çözüm. Tuzlu suyu burnunuza çekin tıkanıklık anında açılacaktır. Denize yakınsanız deniz suyu daha iyi gelecektir.

4- Diş ağrısı, hiç bir şeye benzemez. Bu korkunç ağrıyı dindirmek için çürüğün üzerine bir diş sarımsak koyun. Çiğnemeden bekleyin. Ağrı dinecektir. Ayrıca karanfil de aynı sonucu veriyor.

5- Diş çürükleri için diğer bir çözüm yöntemi ise tuzlu sudur. Günlük tuzlu su ile gargara yaparak diş çürümesini engelleyebilirsiniz. Sirke gargarası da aynı sonucu veriyor.

6- İshal olduğunuz zaman, nişasta ve yoğurt karışımı ishali kesecektir. Bu doğal karışım midenizi rahatlatır.

7- Ayva çekirdeğini suda bekletip krem haline getirdiğiniz zaman, yara tedavisinde birebir kullanılabilir. Yaşlanmaya karşı cilt bakımı için Collagen (Kolajen) kullanılabilir.

8- Baş ağrısı için doğal zeytinyağını deneyin. Saç diplerine masaj yaparak doğal zeytinyağını sürün. Rahatlama hissedeceksiniz. Zeytinyağını yedirdikten sonra duş alabilirsiniz.

9- Kollesterol sorununuz varsa, limon veya limon tuzu ile bu sorunu çözebilirsiniz. Kollesterolü artıran yiyeceklerden uzak durarak, günlük bir bardak limon veya suda erimiş limon tuzu tüketmelisiniz. Sağlık bilgisi kategorisinde, limonun antibiyotik etkisi oluşturduğu bilinmektedir.

10- Karın ağrısı için en iyi çözümlerden biri bal şerbetidir. Hakiki bal şerbeti, mideyi temizler ve midedeki yaraları tedavi eder. Kantoron yağı da, sağlık açısından, açık yaralara ve mide yaralarına iyi gelir.

 

    VİAVETA HAKKINDA

    ViavetaSağlıkKozmetikTeknoloji ve Ağ pazarlama alanlarında lider marka olup 54 farklı ülkede yüz bini aşkın müşteri kitlesine hizmet sunmaktadır. Ağırlıklı olarak Avrupa, Asya ve Afrika pazarında olmak üzere ürün ve hizmetlerini tüm dünyaya pazarlayan global bir şirkettir. Viaveta, başarı ve yeteneği ödüllendirir, bu nedenle güçlü distribütör ve yeteneklerin buluştuğu, birleştiği ve tek amaç uğruna mücadele ettikleri bir ailedir.

    İLETİŞİM BİLGİLERİ

    Telefon :   +90 850 346 9000

    E-Mail :     info@viaveta.com.tr